Dobříšská radnice nyní oslovuje nejlepší české architekty, aby se zapojili do architektonicko-urbanistické soutěže a pomohli Dobříši najít nejvhodnější variantu pro celkovou rekonstrukci Mírového náměstí. „Některé návrhy leží na stole ještě z minulého období, my bychom chtěli akci začít od začátku a na jiné úrovni. Spojili jsme se s architekty, kteří navrhovali olomoucké či prostějovské náměstí,“ informoval starosta města Jaroslav Melša.

Do veřejné anonymní soutěže se mohou přihlásit odborníci z celé České republiky. Odborná porota pak určí vítězný projekt. To však pro Dobříš nebude rozhodující. „Konečné slovo budou mít až zastupitelé. Může se stát, že budeme realizovat projekt, který skončil na druhém nebo třetím místě,“ dodal Melša s tím, že ze všech návrhů vznikne výstava.

Důležitou roli v přeměně centra budou hrát i výsledky ankety, kterou radnice vyhlásila zhruba před třemi měsíci. Jako prioritu většina respondentů uvedla odpočinkovou zónu s obchody, místy k posezení a relaxaci, doplněnou o možnost průjezdu a parkovací plochy. Chybět podle obyvatel nemá ani kašna. Autobusové zastávky by měly zůstat na stejném místě, avšak v jiné podobě. Snížení počtu projíždějících aut je přáním téměř všech.