Akce se tradičně uskutečnila na Mírovém náměstí a celým dnem provedl moderátor Pepa Libický. Samotného úvodu hlavního programu se ujaly děti z místních základních a mateřských škol a diváci si tak mohli užít krásná pěvecká a taneční vystoupení. Během dopoledne zde byla k vidění také ukázka izraelského bojového sportu Krav Maga. Vystoupila také mladá rocková kapela a taneční soubor ze Základní umělecké školy Dobříš.

Ze slavnostního předávání ocenění vojákům, kteří se svým činem zasloužili o záchranu lidského života, na Generálního štábu Armády České republiky v Praze.
OBRAZEM: Vojáci dostali ocenění, mezi nimi i členové jineckého pluku

Po 15. hodině přivítal všechny přítomné starosta města Pavel Svoboda, který mimo jiné vyjádřil svou radost z průběhu letošních slavností a že se lidé mohli opět takto setkat. Starosta též představil přátelských měst z Polska a Francie. Ti na slavnosti dorazili nejen jako návštěvníci, ale také jako hudebníci v rámci hlavního programu a stánkaři, kteří nabídli své regionálními výrobky.

Zkrátka nepřišly ani děti, které si v Husově parku užily plnění nejrůznějších sportovních úkolů, jež připravil spolek Provas Dobříš. Stejně tak byl příjemným zpestřením i odpolední skautský program plný aktivit. „Na dětském hřišti si děti mohly například zkusit jízdu na koncích a ponících, navštívit představení Divadla Studna a na slavnostech nechyběl ani stánek Pesoklubu Dobříš,“ doplnila zastupitelka Denisa Havlíčková.

Úplnou novinkou byla druhá scéna na Dukelském náměstí, kde proběhla přehlídka dechových kapel, kterou navštívilo několik desítek seniorů. S nápadem vytvořit program věnovaný seniorům a milovníkům dechovky přišel místostarosta Tomáš Vokurka.

Hlavní program Dobříšských májových slavností vygradoval jako vždy večerními koncerty. Hlavním tahákem byla známá česká formace Monkey Business.