Závodilo se v osmi disciplínách a 16 šestičlenných závodících družstev odstartovalo začátkem dubna v devět hodin ráno, po slavnostním nástupu na hasičské zbrojnici Praha Letňany a v „plné polní“. Odbornou záštitu celé akce byl profesionální tým rozhodčích z řad pražských profesionálních hasičů a záchranné služby. Na 96 soutěžících čekal pracovní štáb 130 organizátorů.

Soutěžilo se v těchto disciplínách, kde posádky ověřovaly svou připravenost na nejrůznější krizové situace: žebříky + slaňování při sebezáchraně, požár budovy, záchrana na vodní hladině, řezání pilou, výběh do 14. patra, orientace v prostoru a hromadná dopravní nehoda.

Sami hasiči svůj výsledek v náročné soutěži zhodnotili takto: „Soutěž opět byla náročnější než minulý rok a naše celkové 12. místo z 15 je pro nás určitě zklamání. Nicméně si odnášíme do budoucna zajímavé zkušenosti a poznatky. Hlavu určitě nevěšíme, naopak se poučíme a pořádně potrénujeme na příští ročník, kterého se určitě zúčastníme. Děkujeme Hasičům Praha Letňany, že pořádají tuto skvělou soutěž. Děkujeme také našim příznivcům, kteří se za námi přijeli podívat a povzbuzovali celý dlouhý den.“