Ubytovnu, která sousedí s šatnami pro hokejisty na zimním stadionu v Dobříši, obývají záhadní nájemníci, kteří tu prý dělají nepořádek. Když roztaje kluziště a skončí zimní tréninky, předělají si šatny v další pokoje. Rozeberou nábytek, srazí lavice k sobě a zajistí si tak nocleh až do další sezony. Tvrdí to předseda hokejového klubu HOSK Antonín Lohr, který je vlastníkem nájemní smlouvy na zimní stadion.
Za ubytovnou leží staré matrace, rozbitý nábytek a odpadky. „Chovají se tam jako u sebe doma. Vyhazují odpadky z oken. Když jsem tam šel po zimě uklízet, nestačil jsem se divit,“ řekl.
Podle Antonína Lohra platí každý takový nájemník 110 korun, ale není jasné komu a na jaké účely peníze putují. Rodiče malých hokejistů chtěli na schůzce po starostovi Dobříše Jaroslavu Melšovi, aby se jim k tomuto a dalším problémům kolem zimního stadionu vyjádřil. „Na tuto otázku nám na schůzi nikdo neodpověděl,“ dodal předseda HOSKu Lohr.
„Nechápu, proč starosta odešel z jednání, když se začaly řešit prostředky plynoucí z areálu stadionu. Nemohu se zbavit dojmu, že radnice vůbec neví, kam tyto prostředky mizí. Každoročně přiděluje klubům dotace v řádu statisíců korun a ty z nich platí za pronájem lední plochy. Každému při pohledu na zimní stadion musí dojít, že se tyto prostředky do hokejového sportoviště nevracejí,“ napsal ve svém příspěvku Ondřej Lešetický jako reakci na radniční schůzku.
Starosta Jaroslav Melša se nám k tématu odmítl vyjádřit.
Rodiče malých sportovců prý mrzí negativní přístup ze strany radnice o to víc, když se jejich dětem podaří v hokeji reprezentovat město a radním je to jedno. „V jiných městech dostávají sportovci od radnice pochvalu. Ale to tady nemůžeme čekat,“ posteskl si rodič Milan Holý.
Hokejovou sezonu v Dobříši malí hokejisté zakončili druhým místem na turnaji osmi družstev v Chomutově.
„Na to, v jakých podmínkách děti trénují, odvádí slušné výkony. Jiné kluby trénují osm měsíců v roce, my jenom tři. Přesto se naši malí hokejisté dokáží ostatním klubům nejen vyrovnat, ale často nad nimi i zvítězit. Chtěl bych jim touto cestou moc poděkovat za skvělé výkony a reprezentaci Dobříše,“ doplnil trenér HC Dobříš Radek Bartoš.