Odbor životního prostředí už má kompletní výsledky sobotní akce a dá se říci, že byla úspěšná. Úklidové „čety“ dobrovolníků byly k vidění na řadě míst a díky nim je Příbram opět o něco čistější.

„V letošním roce se akce zúčastnilo 120 dospělých a na čtyři desítky dětí. Celkem bylo sebráno 15 metrů krychlových komunálního odpadu, 10 metrů krychlových plastů a padesát pneumatik,“ uvedl Marcel Strnad z odboru životního prostředí s tím, že právě na úklid pohozených pneumatik byl letošní jarní úklid zaměřený.

Příbram se o víkendu uklízela ze všech stran. Uklízeli malé i velké skupinky, zastupitelé, členové nejrůznějších spolků, osadních výborů nebo prostě jen milovníci přírody.

„Uklizeny máme téměř všechny příjezdové cesty do města, okolí Svaté Hory, Novou Hospodu, Drkolnov, Brod… Do úklidu se zapojily také děti z lazeckého dětského domova, které si za svou vzaly cestu z Lazce k Litavce,“ zmínil některé z uklízených lokalit Marcel Strnad.

Díky patří všem zapojeným jednotlivcům i organizacím. „Závěrem snad jedno přání, pojďme se chovat tak, ať je odpadu v našich ulicích a přírodě méně,“ dodal Strnad s tím, že další úklidový den se uskuteční na podzim.