Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dokončení registrace nemá 
v regionu téměř pět tisíc majitelů aut

Příbram – Už jen několik dní mají majitelé vozidel na to, aby dokončili registraci svých vozidel. Pokud žádost o registraci nepodají, vozidlo administrativně zanikne a už nepůjde přihlásit.

18.6.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Otakar Grund

Kterých majitelů se tento problém týká? Pokud vlastníte vozidlo, které je na vás v registru vozidel pouze odhlášeno předchozím majitelem, musíte na úřad podat nejpozději do 30. června tohoto roku žádost o registraci na vaši osobu.

„K žádosti se dokládá občanský průkaz či jiný doklad totožnosti, velký a malý technický průkaz, originál zelené karty a protokol o evidenční kontrole, který nesmí být starší 14 dnů. U vozidla musí být samozřejmě platná prohlídka STK. V případě, že vozidlo nebudete přihlašovat osobně, musíte zmocněnce vybavit plnou mocí s ověřeným podpisem," připomněla Pavlína Svobodová, mluvčí radnice. „Na Příbramsku je stále nedoregistrováno přes 4500 vozidel," upozornil vedoucí Dopravního úřadu Jan Novák.

Ministerstvo dopravy vytvořilo webovou aplikaci, prostřednictvím které si lze ověřit, zda je u vozidla správně zapsán jeho vlastník a není v tzv. „polopřevodu". Aplikace je dostupná na webové adrese www.dokonceteregistraci.cz . Kontrolu lze provést na základě vložení čísla malého technického průkazu. Po potvrzení jsou sděleny informace, zda je registrace vozidla dokončena nebo je nutné registraci dokončit, tj. doregistrovat vozidlo na nového majitele. Součástí aplikace jsou také údaje o počtu vozidel „v převodu".

„Vzhledem k celkovému počtu takových vozidel (přes 700 tisíc) dochází k prudkému nárůstu žadatelů a tím k přetížení úřadů v celé republice. Dovolujeme si tedy doporučit s návštěvou neotálet," dodala Svobodová.

Autor: Redakce

18.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Na pěší pouť do Santiaga se příbramský cestovatel vydal loni.
5

K pouti do Sanatiága inspiroval Jindřicha Smítku filmový dokument

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Příbram - Dvě legendy divadla Semafor Jiří Suchý a Jitka Molavcová vystoupí v příbramském divadle. V jejich podání zazní největší hity nejen autorské dvojice Suchý Šlitr, které stačily během své existence zlidovět. 

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Sedlčany – Starosta Sedlčan Jiří Burian před časem avizoval, že na 16. října svolá zastupitele města. Hlavním bodem programu měla být modernizace autobusového nádraží tedy přestupního terminálu, konkrétně způsob financování. To se ale nestalo. 

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Sedlčany - Zbyněk Jetel je nejstarším sedlčanským tenistou. Na kurtech Sokola Sedlčany nebo u tréninkové zdi ho můžeme vidět od jara do podzimu. Dokud to jen trochu počasí dovolí, věnuje se bílému sportu denně alespoň hodinu.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Příbram – Spolek pro kočku pomáhá opuštěným a nalezeným kočkám ve městě už šest let. Jeho hlavní činností je jak péče o kočky a koťata žijící venku, tak o ty nalezené, nemocné či nějak zraněné. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení