Pokud si myslíte, že to nejskvělejší zelí nakládáte právě vy, připravte si nejméně půlkilogramový vzorek do sklenice označené jménem a přineste ji v sobotu do 16 hodin do Jihočeské restaurace v Příbrami, kde si vzorek převezme zástupce pořadatele.

„Každý autor smí do soutěže přihlásit pouze jeden vzorek," připomíná k pravidlům jeden z organizátorů Josef Šimánek a dodává, že o přijetí zelí do soutěže rozhoduje pořadatel. Může se totiž stát, že některé zelí vůbec nemusí vypadat jako zelí nebo bude smíchané s jinou zeleninou.

Vzorky zelí pak bude porota posuzovat body od jednoho do deseti. Čím víc bodů, tím lepší bude hodnocení. Výsledky budou na závěr zhruba v 19 hodin veřejně vyhlášeny odbornou porotou a první tři vzorky získají hodnotné ceny.

„Vítěz získává navíc putovní pohár, který bude trvale uložen v Jihočeské restauraci. V případě vítězství ve třech ročnících za sebou, přejde tento pohár do vlastnictví vítěze," připomíná organizátor.

Kdyby vás náhodou napadlo vzít do soutěže vzorek zelí vaší příbuzné a poté ji překvapit výhrou, zapomeňte na to. Soutěžící se musí osobně zúčastnit soutěže a sám si případnou cenu převzít. „V případě nepřítomnosti soutěžícího při předávání cen propadá vyhraná výhra ve prospěch pořadatele," dodává k pravidlům akce Josef Šimánek.

Čtrnáctý únorový valentýnský večer v Jihočeské restauraci v Příbrami začne v 17.30 hodin, ale půlkilogramové vzorky je potřeba nosit na místo konání hodinu a půl předem. Počet soutěžících není omezen. Ti, kteří se umístí na 1. až 3. místě obdrží pohár, diplom a velmi hodnotnou cenu. Tou první je sud piva, druhá cena je velký dort ve tvaru zelí a třetí vyhrává velmi dobrý a drahý alkohol se sklenkami.

Součástí soutěže je také tombola o mnoho velmi hodnotných cen jako například zvěřinu, pěkné knihy, kartony zajímavých piv, DVD, kalendáře, sklo. Sedmdesátikorunové vstupné zahrnuje živou hudbu a občerstvení. Součástí večera po vyhlášení vítězů zhruba ve 21 hodin bude i soutěž Poznej si své zelí. Poslední soutěžící obdrží pohár útěchy.