Dopravu v centru Dobříše omezí v druhé polovině letních prázdnin stavba prvního kruhového objezdu na křižovatce Plk. B. Petroviče a Partyzána V. Svobody. Takto upravená křižovatka má po dokončení kamiony a delší jízdní soupravy odklonit z ulice Partyzána V. Svobody dále na Mírové náměstí. „Budou muset využít trasu přes zrekonstruované ulice Plk. B. Petroviče a Čs. Armády," sdělil při tiskové konferenci novinářům starosta Dobříše Stanislav Vacek.

V současné době ve zmíněné křižovatce probíhají práce v podzemí, před stavbou kruhového objezdu je totiž potřeba obnovit vodovod a kanalizaci, což mají na starosti dobříšští vodohospodáři.

„Nyní probíhají práce v klenuté kanalizaci pod budoucí křižovatkou. Z celého prostoru ve výši zhruba 60 centimetrů bylo nutné ručně odtěžit suť, následovat bude položení dna, kari sítí a betonáž celého dna za použití speciálního betonu," popsal aktuální práce starosta Vacek.

Na stavbu okružní křižovatky bylo dne 28. dubna vydáno stavební povolení a v současné době město vybírá firmu, která křižovatku postaví změní v menší „kruháč". Zahájení se předpokládá letos v srpnu.
Radnice chce také umístit na strakonickou silnici informační cedule pro řidiče kamionů s doporučením, kudy nejlépe sjíždět do průmyslové zóny.

V ulici Partyzána Svobody platí zákaz vjezdu vozidel nad 3,5 tuny, ne každý to ale podle starosty Vacka respektuje. „Nová kruhová křižovatka by měla zjednodušit velmi komplikovanou dopravu v této části. Chceme nechat kamiony a větší vozidla projíždět tudy, kudy je to únosné," uvedl před časem.

Nová pravidla by měla platit i pro autobusy. „Měla by tady být průjezdná autobusová zastávka, takže autobusy, které nám tady různě brázdí město, by jely jedním směrem," řekl starosta. Hlavní trasy by zároveň měly být pokryty tichým asfaltem, stejně jako je nově ulice Plukovníka B. Petroviče a Československé armády, aby se potlačil hluk.