Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dotace pro klub Spartak je zdrojem sporu příbramských městských zastupitelů

Příbram/ Poslední zasedání příbramských městských zastupitelů vypadalo spíše jako špatně napsaná divadelní hra. Po třech hodinách jednání i handrkování byli zástupci občanů teprve u druhého bodu původního programu

13.11.2008 7
SDÍLEJ:

Nově vybudované hřiště s umělým povrchem v areálu sportovního klubu SpartakFoto: Zbyšek Seifert

Jedním z dlouho a úporně řešených problémů byl návrh na investiční dotaci pro sportovní klub Spartak ve výši 150 tisíc korun. Tyto peníze mají být použity na odvodnění nově vybudovaného hřiště s umělým povrchem. Kolem udělení finanční podpory se však strhl nečekaný boj, přesto nakonec Spartak od zastupitelů peníze těsnou většinou získal.
„U hřiště je v současnosti nevyhovující odvodnění, proto jsme se rozhodli vybudovat nové, které bude odpovídat nárokům. O tomto plánu jsem informoval na jaře letošního roku pana starostu, který mi přislíbil svou plnou podporu, a v srpnu jsem záležitost postoupil Radě města Příbram k projednání,“ vysvětlil Vladimír Králíček, městský zastupitel a prezident SK Spartak Příbram.
Hřiště samotné náleží do majetku města, Spartak je jeho provozovatelem. S přislíbením pomoci od města vybudoval Spartak část nového odvodnění ze svého s tím, že zbytek bude zhotoven z peněz, které by zastupitelstvo klubu poskytlo. Nyní je odvodňovací potrubí hotové pouze z poloviny a hrozí prý kalamita.
„Na majetku města se začalo budovat něco, o čem jsme vůbec nevěděli. Navíc pokud stavíte něco za peníze města, musí být vypsáno výběrové řízení,“ uvedl starosta Příbrami Josef Řihák. „Myslím si, že rozhodnutí zastupitelstva není správné, a já zvážím právní kroky, jak toto usnesení nenaplnit.“
Podle slov starosty navíc došlo v tomto případě ke střetu zájmů Vladimíra Králíčka jakožto městského zastupitele a zároveň prezidenta klubu Spartak. Zákon to nijak neošetřuje, ale z morálního hlediska by prý Vladimír Králíček měl střet zájmů oznámit a nehlasovat pro či proti v tomto bodu programu.
„Po morální stránce to ode mne bylo v pořádku, protože jsem rozhodoval o majetku města a jeho ochraně a ne ve vlastním zájmu,“ reagoval Vladimír Králíček. „Pan starosta mě velice překvapil. Vždy byl zastáncem demokracie a respektoval rozhodnutí zastupitelstva. Pokud však řekne, že nesplní usnesení městských zastupitelů, tak by neměl být starostou.“

Autor: Zbyšek Seifert

13.11.2008 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení