Jedním z dlouho a úporně řešených problémů byl návrh na investiční dotaci pro sportovní klub Spartak ve výši 150 tisíc korun. Tyto peníze mají být použity na odvodnění nově vybudovaného hřiště s umělým povrchem. Kolem udělení finanční podpory se však strhl nečekaný boj, přesto nakonec Spartak od zastupitelů peníze těsnou většinou získal.
„U hřiště je v současnosti nevyhovující odvodnění, proto jsme se rozhodli vybudovat nové, které bude odpovídat nárokům. O tomto plánu jsem informoval na jaře letošního roku pana starostu, který mi přislíbil svou plnou podporu, a v srpnu jsem záležitost postoupil Radě města Příbram k projednání,“ vysvětlil Vladimír Králíček, městský zastupitel a prezident SK Spartak Příbram.
Hřiště samotné náleží do majetku města, Spartak je jeho provozovatelem. S přislíbením pomoci od města vybudoval Spartak část nového odvodnění ze svého s tím, že zbytek bude zhotoven z peněz, které by zastupitelstvo klubu poskytlo. Nyní je odvodňovací potrubí hotové pouze z poloviny a hrozí prý kalamita.
„Na majetku města se začalo budovat něco, o čem jsme vůbec nevěděli. Navíc pokud stavíte něco za peníze města, musí být vypsáno výběrové řízení,“ uvedl starosta Příbrami Josef Řihák. „Myslím si, že rozhodnutí zastupitelstva není správné, a já zvážím právní kroky, jak toto usnesení nenaplnit.“
Podle slov starosty navíc došlo v tomto případě ke střetu zájmů Vladimíra Králíčka jakožto městského zastupitele a zároveň prezidenta klubu Spartak. Zákon to nijak neošetřuje, ale z morálního hlediska by prý Vladimír Králíček měl střet zájmů oznámit a nehlasovat pro či proti v tomto bodu programu.
„Po morální stránce to ode mne bylo v pořádku, protože jsem rozhodoval o majetku města a jeho ochraně a ne ve vlastním zájmu,“ reagoval Vladimír Králíček. „Pan starosta mě velice překvapil. Vždy byl zastáncem demokracie a respektoval rozhodnutí zastupitelstva. Pokud však řekne, že nesplní usnesení městských zastupitelů, tak by neměl být starostou.“