ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

Případným krácením se například zabývala už v Sedlčanech rada města. „Shodli jsme se, že všem žadatelům plošně zkrátíme letošní dotace o 15 procent. Počítáme totiž zhruba ve stejné výší s výpadkem příjmů města pro letošní rok,“ sdělil starosta Miroslav Hölzel s tím, že někteří žadatelé s tímto omezením nesouhlasí, ale jiní ho dané situaci chápou.

Rozdělováním dotací se bude také v pondělí 18. května odpoledne zabývat příbramské zastupitelstvo. Původně o této problematice mělo jednat už v březnu, ale zasedání se kvůli nouzovému stavu už neuskutečnilo.

Vzhledem k tomu, že každoročně se bouřlivě diskutuje o dotacích v oblasti sportu a samotné dotace tvoří deset z celkových 38 bodů jednání, tak se dá očekávat, že pondělní zasedání nebude patřit k těm nejkratším.

„Žadatelé čekají na to jestli peníze od města dostanou nebo ne a pokud ano, tak v jaké výši. Nyní dochází k selekci, takže pokud by ta dotace měla být na akci, která se kvůli omezením spojených s koronavirem neuskutečnila, tak bude vyřazena a ten letošní objem dotačních prostředků bude výrazně nižší,“ prozradil před zasedání zastupitelstva příbramský starosta Jan Konvalinka.

Ovšem například v Rožmitále pod Třemšínem jsou už dotace rozdělené, a jak potvrdil starosta města Josef Vondrášek, tak se měnit nebudou. „Dotace spolkům a klubům jsou přiděleny a nebudeme je měnit. Příspěvkové organizace také zůstanou na rozpočtovaných objemech finančních prostředků,“ konstatoval.