Uznávané mezinárodní soutěže se účastnilo přes 50 posádek zdravotnické záchranné služby z celého světa a 30 prvosledových policejních hlídek ze všech krajských ředitelství a Ředitelství služby cizinecké policie.

"Smyslem těchto "metodických zaměstnání"  je procvičovat, zefektivňovat a koordinovat spolupráci prvosledových hlídek policie a posádek zdravotnické záchranné služby nejen těch českých, ale i zahraničních. Posádky v rámci  soutěže reagovaly na tematické úkoly v reálných podmínkách, kdy na každém z deseti stanovišť  plnily zadané úkoly," uvedla policejní Vlasta Suchánková.

Krajské ředitelství policie Středočeského kraje reprezentovala posádka policistů z oddělení hlídkové služby z Příbrami - prvosledová hlídka - ve složení Petr Holan, Petr Hráček a Ondřej Šindelář. Ti během několikadenní soutěže čelili tvrdé konkurenci a náročným situacím, které museli řešit. "Jejich dovednost, rychlost, profesionalita a týmová spolupráce je ale vynesla na stupně vítězů. Členové PHS týmu OHS Příbram obsadili krásné 3. místo," dodala Suchánková s tím, že na vítězem se stala posádka z Brna. Na druhé příčce skončili MPJ Praha.

"Oceněným příbramským policistům, oběma Petrům a Ondřejovi, patří bezesporu velká gratulace. Jejich výsledek v rámci soutěže, která se řadí mezi nejnáročnější v České republice, je skvělým příkladem disciplíny, odvahy a profesionality v rámci policejního sboru," uzařela policejní mluvčí Suchánková.