Kdo si neumí představit relaxaci ve stádu turistů, vyrazí do hor, jako třeba Vlastimil z Příbrami. „Na pláži bych se zbláznil a jsem si jistý, že bych tam potkal půl Příbrami. Raději si vylezu nějaký ten kopec v Tatrách, tam se přece jen každý nevyšplhá,“ plánuje Příbramák.

Zavolali jsme do několika příbramských cestovních kanceláří. Chtěli jsme zjistit, kam letos na dovolenou Příbramáci vyrážejí. Jako loni v oblíbenosti vede pobyt u moře. „Specializujeme se na Řecko a Příbramáci o něj mají stále velký zájem. Dá se říci, že posledních několik let s námi cestují stejní lidé,“ sdělila Deníku Iveta Strnadová z příbramské cestovní kanceláře Iríny Tours.

Dovolené v tuzemských nebo slovenských horách jsou podle Františka Tuháčka z cestovní kanceláře Trend slabota. „Řekl bych, že Příbramáci jezdí raději k moři, o dovolenou v tuzemsku nebo na slovenských horách je zájem slabší,“ řekl František Tuháček. Dodal ještě, že zájem je letos o Turecko letecky, Chorvatsko a Itálii.

Zeptali jsme se lidí v příbramských ulicích, kam letos vyrážejí. Osmdesát procent oslovených přitom nepojede nikam. Nejsou peníze nebo je v době dovolených nejvíc práce

ANKETA: Kam letos vyrazíte na dovolenou?

close zoom_in

Eva Hajzušinová, 38 let
Příbram

Vyrážíme s rodinou do Španělska. Jedeme si odpočinout. Na zahraniční dovolenou jezdíme jednou za dva roky.

close zoom_in

Romana Kadičová, 47 let
Příbram

Bohužel nepojedu na dovolenou nikam. Hlavním důvodem je to, že v době dovolených máme největší pracovní vytížení.

close zoom_in

Lucie Šedivá, 24 let
Příbram

Pojedu na dovolenou a na prázdniny do Francie. Budu tam studovat a zlepšovat se v jazyce. Odjíždím tuto neděli, tak se moc těším.

close zoom_in

Martin Šlapák, 24 let
Příbram

Chystám se na dovolenou na vodu. Budeme s kamarády sjíždět Vltavu. A poté pojedu na zahraniční hudební festival.

ANKETU ZPRACOVAL VLASTIMIL ŠEVR