Mnozí obyvatelé jsou zděšeni rozsahem těžby, jiní vítají, že náměstí bude nové. Vedení města společně s architektem Vítem Kučerou to odůvodňují tím, že výřez některých stromů je nezbytný právě kvůli rekonstrukci náměstí a přilehlých ulic.

Další stromy musely padnout kvůli opravám. Především to jsou opravy asi padesátiletého plynového potrubí, které už to nutně potřebovalo.

Po diskuzi, zda je nutné kácet v takovém rozsahu, se vynořila další otázka. Mnoho lidí se ptá, co se děje s vytěženým dřevem.

Na to odpověděl Libor Michvocík, zástupce ředitele Technických služeb Příbram. „Dřevní hmota se předává firmě k štěpkování a využitelné dřevo je k dispozici zájemcům,“ řekl Michvocík.

Technické služby tedy nabízejí palivové dřevo, které je vytěženo z katastru města při omlazovacích probírkách a kácení zaměstnancům technických služeb i občanům Příbrami, kteří projeví zájem. Stačí se zaevidovat do pořadníku.

„Seznam zájemců je veden v kanceláři. Zájem je větší než omezená nabídka, doporučujeme tedy vznést dopředu dotaz na aktuální stav pořadníku. Cena palivového dřeva je aktuálně 306 korun za kubický metr včetně dopravy, pokud je to v Příbrami,“ upřesnil Libor Michvocík.

Období vegetačního klidu, což je doba, kdy je povoleno kácení stromů, končí 31. března, tedy už tento čtvrtek.