Do hlasování postoupilo celkem 19 návrhů. Nejvíce hlasů získal projekt Drkoláč, který již podruhé do participativního rozpočtu podala Michaela Alimova jedná se o terénní cyklostezku vznikající v lesíku mezi příbramskými ulicemi Nad Štolou a Vokačovská.

„Cílem je vytvořit dětské trailové hřiště na Drkolnově. Na něm by si mohli začínající cyklisté vyzkoušet, jaké to je ovládat kolo v terénu, projet si klopené zatáčky, zapružit v pedálech při přejezdu skokánků a cítit přitom vůni listí a lesa,“ vysvětlila Michaela Alimov ze spolku Koolo, který už loni začal tento projekt budovat svépomocí formou brigád, které se konají každý čtvrtek.

Autor návrhu, který v hlasování skončil třetí Michal Šprysl (uprostřed) také převzal od starosty poukaz s částkou určenou na jeho projekt.

Druhým projektem z loňského ročníku byl návrh Michala Šprysla s názvem Luční kvítí nad Haldou, který navrhuje vytvořit odpočinkové a venkovní výukové místo s letničkami i trvalkami v městské části Březové Hory. Na druhém místě pak skončil v hlasování projekt úpravy Svatohorské aleje.

„Přihlášené projekty jsou myšlenkami samotných obyvatel města, kteří mají na určité věci jiný pohled než úředníci. Díky těmto projektům můžeme město posunout blíže potřebám samotných obyvatel. V projektu participativního rozpočtu budeme pokračovat,“ říká starosta města Jan Konvalinka.