Vedení školy pozvalo na oslavy spoustu hostů, lidí, kteří mají se školou cokoli společného.

V plánu byla prohlídka učeben a dílen, ukázky z oboru Požárník strojní techniky, a také občerstvení, o které se měly postarat studentky Integrované střední škola hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram.

„Všechno vyšlo tak, jak jsme si přáli. Potěšilo nás, že k nám přijela většina pozvaných hostů, ať to byla návštěva z krajského odboru školství a z ministerstva, tak i příbramský místostarosta Václav Černý, a řada dalších hostů,“ pochválil oslavy k výročí ředitel Milan Lehocký.

Co se týkalo otevřených dveří pro veřejnost, nebyl takový příval zájemců, jako bývá například v lednu, kdy už o své budoucí cestě devátáci přemýšlejí daleko intenzivněji. Přesto se každý včera mohl přijít podívat, jak to ve škole chodí a co by eventuelně budoucího absolventa v Dubně čekalo.

Přístupné byly učebny, tělocvičny, dílny, jídelna i internát. Doprovod zajistili žáci školy nebo mistr odborné výchovy.

Před třiceti lety škola začínala jako Střední odborné učiliště Příbram. V té době měla za úkol připravit odborníky pěti profesí, které si žádal tehdejší průmysl na Příbramsku.

Dnes už je všechno docela jinak. Některé dříve žádané obory, jako například Zedník nebo Obráběč kovů, jsou už minulostí a nahradily je jiné.
Škola v Dubně si za třicet let trvání prošla spoustou zásadních změn. Nabízí spoustu nových a zajímavých oborů, zatím vhodných především pro muže.
Není ale vyloučeno, že to nebude jinak.

Škola chce mimo jiné rozšířit nabídku o nový obor vzdělání Bezpečnostně právní činnosti, která by mohla být zajímavá nejen pro muže, ale i pro ženy.