Třetí ročník Svatohorského Downtown prakticky na celou sobotu uzavře pro veškerou dopravu ulice pod Svatou Horou směrem do Pražské ulice, které se změní na závodní trať.

„Cíl a finále celého závodu bude letos poprvé uprostřed Pražské ulice. Václavské náměstí je srdcem závodu, kde soustředí nejvíce návštěvníků,“ uvedl traťmaster Martin Benda.

Z důvodu konání tohoto závodu se také sobotní zeleninové trhy přesouvají z Václavského náměstí na horní část náměstí TGM.

close Svatohorský Downtown, sjezd na horských kolech centrem města Příbram. info Zdroj: archiv pořadatelů zoom_in

Druhé dopravní omezení souvisí s pořádáním Příbramského triatlonu, který se koná také v sobotu 8. června. „V době od poledne do půl šesté večer bude uzavřena silnice I/66 od křižovatky s ulicí Nad Kaňkou k obci Slivice,“ uvedla mluvčí města Eva Švehlová.

Pořádání tohoto závodu se dotkne i autobusového spoje z Příbrami do Klučenic. Linka pojede v uvedené době po objízdné trase od zastávky u bývalé II. polikliniky ulicemi Březnická, Milínská, Mixova, Slivických bojovníků přes Jeruzalém na I/4 a dále do Milína a stejně tak i v opačném směru.

„V sobotu tak nebudou obslouženy zastávky Školní III. poliklinika, Školní kruhový objezd, na Brodě, u šachty č. 15, Lešetice, a Slivice,“ doplnila Eva Švehlová s tím, že jeden jízdní pruh od příbramského kruhového objezdu u Drupolu ke křižovatce s ulicí Nad Kaňkou bude pro autobusy průjezdný pod dohledem městské policie.