LED panely měly cestujícím usnadnit orientaci v jízdních řádech. Měli se z nich například dovědět, za jak dlouho jejich spoj přijede. Nicméně podle některých z nich se údaje špatně čtou.

„Nemůžu pochopit, proč ty tabule nejsou kolmo k chodníku jako v každém normálním městě. Prostě tak, že když jde člověk na zastávku, aby na ně viděl rovnou a nemusel si jít stoupnout pod. To už je potom totiž jedno jestli to budu číst z jízdního řádu nebo z LED panelu,“ míní například Michal Froněk.

Jiní cestují jsou rádi, že už jsou panely v provozu a že podařilo odstranit technický problém, který bránil spuštění provozu. „No konečně. Vždyť už tam dlouho dělali jen ostudu,“ konstatoval Aleš Rybák.

LED panely zatím fungují jen u bývalé II. polikliniky v Příbrami.Zdroj: DENÍK/Radek Ctibor

O něco komplikovanější situace je v Jiráskových sadech. Tam oba panely ještě nebyly vůbec umístěny. Důvodem je negativní stanovisko odboru památkové péče. Problém v hranicích památkové zóny v centru města. „Přestože v samotných Jiráskových sadech žádná významná památka není, tak do nich zasahuje ochranné pásmo kostela sv. Jakuba na nedalekém náměstí T.G.M.,“ vysvětlila mluvčí města Eva Švehlová.

Podle uzavřené smlouvy o dílo instalaci čtyř panelů na zastávkách u II. polikliniky (2 ks) a zastávkách v Jiráskových sadech (2 ks) provádí společnost Gema za nabídkovou cenu 704 tisíc korun bez DPH. Podle této smlouvy mělo být dílo předáno už 15. prosince 2019.