Od března mohou využívat pět nových stacionárních kontejnerů pro zpětný odběr drobného elektrozařízení, takzvaného elektroodpadu a baterií.

Nové sběrné nádoby, které mají červenou barvu, jsou od poloviny března umístěny v ulicích Brodská (před Fialkou), Čechovská (před poliklinikou), Drkolnovská (u Billy), na náměstí J.A. Alise (u hnízda tříděného odpadu) a na Sevastopolském náměstí (u hnízda tříděného odpadu).

Podle starosty Josefa Řiháka je Příbram jedním z prvních měst v České republice, ve kterém jsou nové sběrné nádoby na elektroodpad rozmisťovány.

Starosta byl přítomen umístění posledního z pěti kontejnerů na Sevastopolském náměstí a do nádob jako první vysypal vybité baterie, které posbíral na radnici. Kontejnery patří firmě Asekol, která zdarma zajišťuje vyvážení plných nádob.

„Rozmístěním kontejnerů na elektroodpad po městě chceme občanům Příbrami usnadnit zbavit se starých baterií, žehliček, rádií, kávovarů, mikrovlnek, vysloužilých mobilních telefonů a dalších elektrozařízení. Dosud mohli lidé vracet tento elektroodpad pouze v místech zpětného odběru elektrozařízení. To jsou většinou obchody, které odebírají staré elektropřístroje jen v otevíracích dobách. Nové kontejnery rozšíří možnost odložení nepotřebných spotřebičů. Významně tak rozšiřujeme možnost třídění odpadů. Očekávám, že nyní již žádný elektroodpad neskončí v komunálním odpadu a následně i bez užitku na skládce,“ pochvaloval si kontejnery starosta.

Ve spolupráci s příspěvkovou organizací města, kterou jsou Technické služby Příbram a firmou Asekol bude v případě zájmu rozmístěno po Příbrami dalších pět kontejnerů do konce roku 2012.

Rozšíření nabídky kontejnerů na elektroodpad bude záležet také na tom, jak budou Příbramáci nové sběrné nádoby využívat. „Pokud praxe ukáže, že současná nabídka nestačí, operativně dojednáme zvýšení počtu kontejnerů ve městě,“ doplnil příbramský starosta Řihák.