Velký úspěch zaznamenal v soutěži také Věšín, který obdržel ocenění za druhé místo v kategorii obcí.

Slavnostní vyhlášení krajského kola soutěže se uskutečnilo v sále zastupitelstva Středočeského kraje. Ocenění soutěžícím předal náměstek středočeského hejtmana Miloš Petera. V letošním, tedy 13. ročníku Zlatého erbu, se zápolilo ve třech hlavních kategoriích: nejlepší webové stránky města, nejlepší webové stránky obce a nejlepší elektronická služba.

Za Rožmitál pod Třemšínem převzali ocenění místostarosta města Pavel Bártl a vedoucí Kulturního klubu města Rožmitál pod Třemšínem František Žán. Za Věšín se slavnostního ceremoniálu a převzetí ocenění zúčastnili starosta obce Pavel Hutr a správce internetových stránek Věšína Jitka Drechslerová.

Ve Středočeském kraji se do klání přihlásilo 14 měst a 25 obcí, jejichž webové stránky porota hodnotila dle jednotné metodiky. Právě na kvalitu hodnocení na všech úrovních soutěže kladou její pořadatelé ze sdružení Zlatý erb velký důraz. Do Zlatého erbu se mohly zapojit nejen internetové stránky jednotlivých úřadů, ale také weby měst, obcí a regionů zaměřené na turistický ruch.

Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických médií, a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech, obcích a krajích České republiky.

František Žán