Zřizovatelem školy je město Březnice. Podle starosty Jiřího Štěrby jsou obavy rodičů neopodstatněné. „Vždyť kvůli tomu se ve škole konaly mimořádné schůzky, ale nikdo z rodičů si zástupce Eurestu nepozval, ta možnost tu byla,“ reagoval starosta.

Přechodem školní jídelny pod Eurest by podle Štěrby došlo ke zkvalitnění stravy a odpadlo by vaření z instantních materiálů. Strávníci budou mít na výběr ze tří obědů, rodiče mohou dětem objednat obědy dopředu, navíc stravovna může přitáhnout i veřejnost, míní Štěrba.

„Nabídka firmy splňuje obě nejdůležitější kritéria. Strava pro děti bude kvalitnější a ekonomicky se značně uleví městu. Loni jsme jídelnu dotovali částkou 1,1 milionu korun a rekonstrukce přišla na 17 milionů,“ konstatuje starosta.

Někteří rodiče se na redakci Příbramského deníku obrátili s obavami. Myslí si, že hlavní prioritou záměru přejít pod Eurest jsou právě pouze ekonomické důvody radnice.

Rozhodující slovo by měli mít ale rodiče školáků. Právě jim by mělo nejvíc záležet na stravovacím režimu jejich ratolestí. Tento pátek se mohou všichni, kteří se o stravování dětí zajímají, dostavit v 17 hodin na prezentaci Eurestu do kulturního domu. Podle ředitele Základní školy Březnice Václava Sedláčka je zatím předčasné nabídku firmy jakkoli hodnotit. „Vyslechnu si prezentaci a poté si udělám vlastní názor,“ vyjádřil se ředitel školy.

Že se prezentace koná zrovna o jarních prázdninách, není podle starosty Štěrby nic zvláštního. „Koná se před jednáním zastupitelstva. Záměr je daný, rozhodovat se o něm bude v úterý od 16.30 hodin. Doufám, že lidé přijdou,“ připomněl starosta.

Protesty některých rodičů provázely zhruba před rokem přechod školní jídelny pod Eurest v Rožmitále, nejinak tomu údajně bylo před víc než deseti lety ve Voticích. Nyní jsou prý zřizovatelé obou škol spokojeni.

Ne všichni ale po nabídce společnosti za každou cenu skočí. Nabídku Eurestu smetli ze stolu v Jincích. „Pro naši malou jídelnu by se přechod příliš nevyplatil. Situaci vzaly do rukou kuchařky a změnu si nepřáli ani rodiče. Mělo to něco do sebe, kuchařky začaly vařit tak dobře, že si tu lidé jídlo moc chválí,“ poznamenal jinecký starosta Josef Hála.

Co říká na obavy některých rodičů z Březnice Ondřej Čermák, jenž má v Eurestu na starosti školní stravování?

„Společnost rozšiřuje a zatraktivňuje stravovací služby, avšak vše je v intencích zákona, který platí jak pro klasickou školní jídelnu, tak pro nás. Je tedy zaručena pestrost a vyváženost stravy, stejně tak jako cena za oběd, která se nemění. Vše je navíc snadno kontrolovatelné,“ sdělil Deníku zástupce společnosti.