Padělky tisícikorunových bankovek se objevily na Příbramsku. Falešnou tisícikorunu odhalila při přepočítávání tržeb pracovnice firmy Pogrr v Příbrami.
„Pokladní si všimla podivně vyhlížející bankovky, když přebírala tržby od řidičů, kteří rozvážejí zboží,“ popsala mluvčí příbramské policie Lenka Pavlová.

Policie upozorňuje lidi, aby si při vracení pěnez dávali pozor na to, jaké dostávají nazpět bankovky. Podobným způsobem přišel zřejmě k první falešné tisícikoruně osmašedesátiletý řidič, když šel zaplatit natankované pohonné hmoty u benzínové čerpací stanice v Jincích. Obsluze benzínky dal tisícikorunu. Jenomže ta byla falešná. Řidiče na to upozornila obsluha.

„Bankovka neobsahovala povinné ochranné znaky,“ uvedla mluvčí Lenka Pavlová. Falešné bankovky nejsou příliš zdařilým falsifikátem, přesto, jak dokazuje už druhý případ na Příbramsku od 21. března, dostaly se i tak do oběhu.
„Padělek tisícikoruny je světlejší a chybí na něm ochranné prvky, jako je vodotisk a po straně ochranná páska. Jiná barevnost právě zaujala pokladní a případ oznámila policii,“ dodala mluvčí s tím, že každý podobný případ je nutné oznámit policii, protože jenom tak je možné dopátrat, odkud se padělky objevují v oběhu.