Před Finančním úřadem v Příbrami není kde zaparkovat. V místě, které ještě před nedávnem sloužilo jako parkoviště pro návštěvníky finančního úřadu, teď zastavují autobusy. To zřejmě vadí řidičům, kteří mají na úřad namířeno s náručí plnou dokumentů. Mnozí z nich prý musejí parkovat o pěkný kus dál. „Musel jsem nechat auto na parkovišti u Uranu. Neměl jsem odvahu zařadit se mezi odvážlivce, kteří i přes zákaz před finančákem parkují,“ řekl Karel Bálek z Příbrami, který si prý téměř na poslední chvíli přišel vyřídit daňové přiznání.
Rekonstrukce příbramského nádraží si vyžádala přemístění zastávek autobusů pouze do jeho spodní části. Řidiči autobusů musejí často kličkovat mezi auty, která tam v současné době nemají co dělat. Někteří lidé prý dokonce telefonují na městskou policii, aby strážníci přijeli rozdat neoprávněně parkujícím řidičům pokuty.
„Na ohlášení musíme reagovat, proto tam často vyjíždíme a rozdáváme lístky. Pravdou je, že v těchto místech je nyní zákaz zastavení, ale na druhou stranu chápeme, že v tomto týdnu to kvůli návalu na finanční úřad asi lepší nebude. Není ale v našem zájmu za této situace vybírat pokuty. Jde hlavně o to, aby autobusy měly kde zastavit,“ řekl zástupce velitelky Městské policie Příbram Ladislav Hadrbolec. V blízkosti finančního úřadu je možné zdarma zaparkovat vedle takzvaného domu hrůzy nebo před vlakovým nádražím.