Na valné hromadě Okresní hospodářské komory Příbram (OHK) byly vyhlášeny vítězové soutěže o nejlepší firmu Příbramska. Letos se netradičně uskutečnilo slavnostní předávání diplomů v sále příbramské sokolovny.
V kategorii firem do 50 zaměstnanců se na 1. místě umístila firma Windoor´s s.r.o., která se zabývá dodávkou, montáží a servisem plastových i dřevěných oken a dveří. „Druhé místo obsadila firma PK Tender, a.s. Firma se zabývá kovovýrobou, svařováním, obráběním a zpracováním svitků plechu. Loňský vítěz Roman Horký, stavba montovaných nízkoenergetických rodinných domů a velkoobchod pro truhláře a stavebníky se umístil za rok 2007 na třetím místě,“ informovala Irena Karpíšková, ředitelka okresní hospodářské komory.
V kategorii středních a velkých firem již počtvrté v historii osmileté soutěže zvítězila firma Kovohutě Příbram nástupnická, a.s. Firma se zabývá výkupem a recyklací odpadů olova, vyrábí výrobky na bázi olova, cínu a jiných kovů. Kovohutě se také zabývají zpracováním elektroodpadu a recyklací odpadů z drahých kovů. Firma získala titul již v prvním ročníku soutěže za rok 2000 a poté v roce 2004 a 2006. Druhé místo obsadila významná příbramská firma ZAT, a.s., zabývající se kompletními dodávkami průmyslových řídících systémů.
Třetí místo obsadila firma Sedláček v.o.s. Předmětem jejího podnikání je průmyslové čištění a všeobecný úklid. „Vítězové převzali skleněné poháry a všichni zástupci oceněných firem obdrželi certifikát o umístění z rukou našich hostů – senátora Jaromíra Volného, starosty města Příbram Josefa Řiháka a předsedy představenstva OHK Příbram Pavla Oktábce,“ dodala Irena Karpíšková.(re)