Nejedná se ale o mimořádné peníze navíc. Klub každý rok dostává podobný obnos. Letos jsou dokonce dotace o několik procent nižší, část peněz je pak na klub převedena formou daru.

„Není problém cokoliv doložit. Peníze jdou především na mládežnický fotbal. Naše účty jsou velice důkladně kontrolovány,“ komentoval mediální aféru Jaroslav Starka, prezident 1. FK Příbram. „Klub tyto peníze potřebuje na provoz a já jsem za ně zastupitelům vděčný. Mimochodem, platí stejná smlouva, která byla použita před lety za stejným účelem u klubu Spartak a na které se podílel přímo Vladimír Králíček, který nyní proti tomuto postupu vystupuje,“ doplnil Jaroslav Starka.

„Takový dar je prostě šílenost,“ nechal se slyšet Vladimír Králíček, který je prezidentem klubu Spartak a s darem 1. FK Příbram zásadně nesouhlasí, i když v minulosti podobný dar jeho klub také obdržel.

"Například v roce 2006 dostal klub Spartak jako dar 435 tisíc korun, v roce 2007 to bylo dalších 150 tisíc korun," popsal obsah několika darovacích smluv starosta Příbrami Josef Řihák. "Darovací smlouva je stejná i letos v případě daru 1. FK Příbram. Proč to nebylo kritizováno už tehdy? Celá záležitost je nyní zpolitizovaná, protože se pomalu blíží volby," doplnil starosta.

„Pokud takto výrazně chceme podporovat sport, měli bychom stejnou pozornost věnovat také kultuře. Navrhoval bych například snížit dar fotbalistům a ušetřené peníze darovat Matici svatohorské na stavbu nových varhan,“ navrhoval zastupitel Vladimír Kyselák.

Právě o finančním daru Matici svatohorské, v rámci kterého by město přispělo během tří let celkem třemi miliony korun na výstavbu nových varhan v hodnotě patnácti milionů korun, budou zastupitelé brzy jednat.

Vedení města dar fotbalistům obhajuje tím, že postupuje stejně jako v minulých letech, a že je třeba klub podporovat nejen kvůli jeho výsledkům v soutěžích, ale také kvůli podpoře mládeže, potažmo prevence kriminality.