Jedná se o finanční prostředky, které vzešly z dobročinné aukce dresu Rudolfa Skácela a kopaček Tomáše Zápotočného, jejíž výtěžek činil dvanáct tisíc korun. A také o příspěvek samotného klubu ve výši osmnácti tisíc. Dar byl z rukou ředitele klubu Jana Starky, kterého doprovodili ještě marketingový manažer Tomáš Větrovský a hráči Antonín Fantiš s Janem Matouškem, předán do rukou ředitele příbramské nemocnice Stanislava Holobrady.

„Už před Vánoci minulého roku jsme navštívili dětské oddělení a potěšili nejmenší pacienty nemocnice. Jsme rádi, že můžeme v tomto duchu pokračovat a opět pomoci nemocným dětem,“ řekl ředitel 1. FK Příbram Jan Starka.

Potěšení z podpory neskrýval ani jeho protějšek Stanislav Holobrada: „Všichni z 1. FK Příbram si zaslouží velké poděkování. Nejen za to, že dokázali vybrat nemalou částku, ale také, že zároveň mysleli na své bližní, kteří jsou nemocní a potřebují zdravotní péči. Vše je o to milejší, že se jedná o podporu malých dětí a dětského oddělení obecně. Mohu slíbit, že se dar pokusíme co nejlépe využít,“ uvedl ředitel příbramské nemocnice.

Tím ovšem návštěva dětského oddělení zdaleka nekončila. Všichni zúčastnění členové příbramského klubu se poté vydali navštívit nemocné děti na jejich pokoje, kde si s nimi fotbalisté Antonín Fantiš a Jan Matoušek popovídali, obdarovali je dárkovými předměty a popřáli brzké uzdravení. „Sám mám tříletou dceru a vím, že když je dítě nemocné, jde o nejhorší věc, která může rodiče potkat. Jsem rád, že jsme tady mohli být, udělat radost nemocným dětem, které se tady léčí, předat jim dárky a tím trochu zpříjemnit jejich pobyt,“ konstatoval Antonín Fantiš.

Předáním finančního daru však podpora ze strany fotbalistů 1. FK Příbram nekončí. Vedení klubu má v plánu podpořit i jiná oddělení. „Rádi bychom v pomoci potřebným pokračovali. Nyní to máme naplánované tak, že na podzim bychom chtěli obrátit naši pozornost na osoby nejstarší a přispět nemocným seniorům,“ zakončil ředitel 1. FK Příbram Jan Starka.