Do Památníku Vojna, kde kdysi pobývali vězni nasazení na práci v uranových dolech a dnes jde o součást Hornického muzea Příbram, se tradičně sjeli nejen politici, aby položili věnce a květiny na pietním místě a vzdali hold lidem, kteří se ani v těžkých chvílích nezpronevěřili svým zásadám, přičemž se zasloužili o to, že se dnes můžeme chlubit: žijeme ve svobodné zemi. Dorazili i pamětníci, mezi nimiž největší pozornost i úctu sklidila Libuše Musilová: pamětnice událostí z let 1939, 1948 a 1989 a spoluzakladatelka Konfederace politických vězňů.

Pamětnice Libuše Musilová z Březnice s krajským radním pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Václavem Švendou (Spojenci/TOP 09) a ředitelem Hornického muzea Příbram Josefem Velflem (na snímku zleva).
Památník Vojna připomene 17. listopad. Přijíždí i hodně lidí z Prahy

Součástí programu se stal i Festival Divadla Dagmar – představení moderní scénické produkce. V Památníku Vojna začal ve čtvrtek – a pokračovat bude i v pátek večer, sdělila Deníku programová pracovnice Hornického muzea Příbram Stanislava Moravcová. „Od 19 hodin se návštěvníci mohou těšit na scénické čtení s názvem Ženy ve tmě a od 20.30 na drama Vyhnání z ráje už proběhlo,“ připomněla.