Rožmitálský Kulturní klub vyhlásil již 8. ročník soutěže Fotografické jedinečnosti, tentokrát na téma Lidé kolem nás. Vytištěné fotografie o minimálním rozměru A4 je třeba dodat osobně či poštou nejpozději do pondělí 17. srpna na adresu Kulturní klub, Náměstí 23, 262 42 Rožmitál pod Třemšínem.

„Při hledání jedinečnosti nemusíme chodit daleko. Mnohdy se jen stačí zaměřit na věci blízké, které opomíjíme jen proto, že nám již nepřipadají zajímavé, jsou pro nás všední. Pokusme se tyto věci uchovat, neboť o nás budou jako jediné hovořit pravdivou, nezkreslenou řečí, až zde nebudeme,“ vyzývá všechny fotoamatéry Marie Kabátníková z kulturního klubu.

Podle pořadatelů nejde ani tak o soutěž, jako o možnost vystavit fotoamatérům jejich snímky. Akce je určena široké veřejnosti a nelpí na brilantním technickém či estetickém zpracování jednotlivých fotografií. Prioritou je autentičnost, výpovědní hodnota a emocionální náboj zaznamenaných okamžiků.

Na zadní straně každé fotografie musí být uvedeno celé jméno a adresa autora. Jedinou podmínkou je, že na každém doručeném snímku musí být zobrazeni lidé. Všechny fotografie budou v průběhu měsíce září vystaveny v rožmitálské Galerii Pod zámkem. „Zájem o minulé ročníky byl slušný, žen se účastní zhruba stejné množství jako mužů,“ poznamenala Marie Kabátníková.

Karel Souček