Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Akvarely exoticky vyhlížejícího umělce jsou v Zámečku

Příbram – V Galerii Františka Drtikola začala výstava výtvarníka, hudebního skladatele a muže mnoha profesí Vladimíra Franze.

13.5.2011
SDÍLEJ:

Vernisáž Vladimíra Franze v Zámečku v Příbrami.Foto: Vlastimil Ševr

Muž, který je známý svým potetovaným tělem a výrazným piercingem, bude v Příbrami vystavovat do 12. června. Výstava pod názvem Doba osvitu je sbírkou akvarelních maleb. „Jde o komorní větev mé výtvarné práce,“ řekl Vladimír Franz.

Na vernisáži výstavy v příbramské Galerii Františka Drtikola se sešlo několik desítek příznivců Vladimíra Franze, akvarelní tvorby a výtvarného umění. Výstava je umístěna v prvním patře Galerie a působí na návštěvníka velmi abstraktním dojmem.

Z tvorby Vladimíra Franze je cítit jeho propojení s přírodou. Díla a jejich názvy jsou přírodního charakteru. „Jde o techniku, v níž jsou barevné akcenty a impulsy hybatelem a určovatelem prostoru. Jedná se o způsob, v němž hustota barvy definuje její svítivost. To vede a nutí k rychlému uvažování prakticky bez možnosti oprav,“ charakterizoval akvarelní tvorbu Vladimír Franz

Příbramský region muže s vizáží chameleóna oslovuje také kvůli působení Antonína Dvořáka v nedaleké Vysoké. „Velmi rád navštěvuji příbramský region. Dochází zde k příjemnému propojení zemských ploch a je tady zdravý žulový podklad,“ řekl na vernisáži Vladimír Franz.

Svoji tvorbu přirovnal umělec k hledání ideálního bodu. „Tak jako Antonín Dvořák hledal ideální tón, tak já se pokouším hledat ideální bod na zemi, a poté ho výtvarně zobrazit,“ přiblížil svou tvorbu Vladimír Franz.

Celou výstavu zahájila galeristka Hana Ročňáková, která přiblížila tvorbu Vladimíra Franze. Úvod doprovázelo vystoupení na housle a klavír, o které se postarali Lucie Slámová, Jan Šikola a Kateřina Duková. Obě dvě skladby byly na osobní přání Vladimíra Franze.

Vladimír Franz je výtvarník, hudební skladatel, scénograf, publicista, kurátor a profesor AMU. Je šestinásobným držitelem ceny Alfreda Radoka a složil hudbu například k filmu Tomáše Vorla Kamenný most. Od počátku 90. let je jednou z předních osobností nově se utvářející podoby českého postmoderního dramatu. Malbu, skladbu, dějiny umění a dějiny hudby studoval soukromě během svých studií na právnické fakultě.

Autor: Vlastimil Ševr

13.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na pěší pouť do Santiaga se příbramský cestovatel vydal loni.
5

K pouti do Sanatiága inspiroval Jindřicha Smítku filmový dokument

Jiří Suchý a Jitka Molavcová s orchestrem divadla Semafor

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Sedlčany – Starosta Sedlčan Jiří Burian před časem avizoval, že na 16. října svolá zastupitele města. Hlavním bodem programu měla být modernizace autobusového nádraží tedy přestupního terminálu, konkrétně způsob financování. To se ale nestalo. 

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Sedlčany - Zbyněk Jetel je nejstarším sedlčanským tenistou. Na kurtech Sokola Sedlčany nebo u tréninkové zdi ho můžeme vidět od jara do podzimu. Dokud to jen trochu počasí dovolí, věnuje se bílému sportu denně alespoň hodinu.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Příbram – Spolek pro kočku pomáhá opuštěným a nalezeným kočkám ve městě už šest let. Jeho hlavní činností je jak péče o kočky a koťata žijící venku, tak o ty nalezené, nemocné či nějak zraněné. 

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení