Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Generální ředitel VLS: V žádném případě nepodpoříme jakékoliv stavební aktivity

Jince, Příbram – K termínu 31. prosince 2015 má zaniknout Vojenský újezd Brdy a od 1. ledna 2016 má podle původního harmonogramu vzniknout na jeho území a také v jižních Brdech Chráněná krajinná oblast Brdy.

5.9.2015
SDÍLEJ:

Vojenský újezd Brdy - cílová plocha Jordán.Foto: Karel Hutr

V posádkovém domě armády v kasárnách Jince se kvůli přípravám na vyhlášení CHKO Brdy a rušení vojenského újezdu konalo ve čtvrtek další setkání se starosty podbrdských obcí.

Vedle pravidelné prezentace o pokračujícím pyrotechnickém průzkumu se dostalo starostům nových informací o záměrech státního podniku Vojenské lesy a statky ČR (VLS) v příštím roce na budoucím území CHKO Brdy a novým informacím v oblasti turistického značení. Státní podnik totiž na území současného vojenského újezdu hospodaří a bude i nadále.

Na setkání se starosty si vzal slovo Josef Vojáček, generální ředitel VLS, který zdůraznil, že jeho organizace jako většinový vlastník území se bude o toto území řádně starat jako doposud a v žádném případě nepodpoří jakékoliv stavební aktivity.

Starostům také přiblížil investice státního podniku pro podporu turistického ruchu v Brdech. Jedná se především o již v médiích diskutovaná záchytná parkoviště.

Vojenské lesy a statky vybudují u nově vznikající Chráněné krajinné oblasti Brdy asi pět záchytných parkovišť. Umístěné budou po obvodu současného vojenského újezdu. Státní podnik rovněž plánuje vybudovat na své lesní správě v Obecnici infocentrum a v areálu zámečku Tři trubky Dům přírody. 

Karel Urban z újezdního úřadu představil starostům koncepci a strategii značení a podrobně nastínil základní generel cyklostezek a naučných stezek včetně harmonogramu značení. To bude zahájeno až po začátku roku 2016.

Ke spolupráci zejména při návrhu turistických tras vyzval starosty Bohumil Fišer z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. Také jim vysvětlil problematiku nástupních míst do Brd z jednotlivých obcí a jejich podporu z prostředí správy CHKO Brdy.

Jednání se zúčastnili zástupci Ministerstva obrany a také Generálního štábu Armády ČR společně s velitelem 13. dělostřeleckého pluku v Jincích, zástupci újezdního úřadu a také zástupci státního podniku Vojenské lesy a statky ČR a Karel Markvart z Klubu Českých turistů.

Další setkání se starosty za přítomnosti ministra obrany Martina Stropnického a ministra životního prostředí Richarda Brabce a zástupci Středočeského a Plzeňského kraje je plánováno na 29. září.

Pozváni budou i zástupci obcí s rozšířenou působností, kterých se sice územní problematika bývalého vojenského újezdu nebude přímo týkat, ale budou dotčeným obcím zajišťovat výkon státní správy v rámci své působnosti. Očekává se od nich také aktivita v oblasti podpory turistiky, protože i tyto obce s rozšířenou působností budou významnou bránou do Brd a budou jistě z přítomnosti Chráněné krajinné oblasti Brdy profitovat.

Autor: Karel Hutr

5.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Ilustrační foto

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Tochovice – O tomto víkendu zavítal do Tochovic v rámci střetnutí Sport Invest I.A třídy skupiny A tým Komárova. Trenér domácího týmu Ladislav Černý mohl v tomto utkání využít služeb zkušených hráčů z vyšších soutěží a tak se v základní sestavě objevili mimo jiných tak Daniel Huňa nebo Matěj Štochl. Utkání nabídlo strhující průběh, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a o výsledku musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení