„Podařilo se, a my teď můžeme říci, že do Příbrami přijede 20. dubna zpívat a hrát soubor vynikajících zpěváků a muzikantů Marantha Gospel Choir i se svým hudebním doprovodem. Koncert bude výjimečný i proto, že gospelová hudba v Příbrami vlastně ještě nikdy slyšet nebyla,“ konstatuje mluvčí nemocnice Monika Boušková.

Gospel je hudba živá, bezprostřední, melodická a rytmická. „Není proto divu, že gospel, který vnikl v USA a byl původně hudbou amerických černošských otroků, dal vyniknout i hudebním stylům, jako je například soul nebo RnB.

„Na Velikonoční koncert může přijít každý. Přístupný bude i pacientům v té době v nemocnici hospitalizovaných. Koná se ve středu 20. dubna od 17 hodin v multimediálním sále ve čtvrtém patře nového pavilonu C,“ zve ředitel nemocnice Stanislav Holobrada.

Vstup na koncert je bezplatný, členové sboru se totiž vzdali svého nároku na honorář. Kdo má zájem, může si pro představu sbor poslechnout na jeho webových stránkách, k dispozici tam jsou videa i se zvukovým záznamem jednotlivých skladeb.