Letos se v každém z nich může žadatel ucházet pouze s jedním projektem o peněžní podporu, příbramská radnice se rozhodla soutěžit v pěti oblastech. O granty z oblasti kultury, sportu nebo třeba životního prostředí je třeba zažádat do konce letošního roku.

„Podali jsme například žádost o grant do Humanitární fondu Středočeského kraje na projekt Azylový dům a sociální poradenství. V rámci Fondu podpory dobrovolných hasičů zas žádáme o příspěvek na pořízení zásahového vozidla pro dobrovolné hasiče z Březových Hor,“ informoval příbramský starosta Josef Řihák.

Další žádost o grant se týká Fondu pro cestovní ruch, jehož finanční podporu by radnice využila na tisk propagačních materiálů o Příbrami. V loňském roce získalo město přibližně dva miliony korun z Evropské unie na podobný účel. Tentokrát radnice žádá o půl milionu korun.

„V oblasti sportu se ucházíme o grant s druhým ročníkem fotbalového turnaje o pohár starosty města. Do Fondu životního prostředí pak předkládáme projekt na ozelenění kruhových objezdů v Příbrami. Žádáme o 2,7 milionu korun, ale víme, že nikdy nedostaneme celou částku,“ přiblížil plány radnice starosta Josef Řihák.