Gravidjoga je speciálním cvičením pro těhotné, které pomáhá nastávajícím maminkám v průběhu celého těhotenství zachovat nebo podpořit správné držení těla. Využívá relaxační jogové techniky, tance, vede k prožitku radosti a začne ve 12 hodin. Povede je ve velké dvoraně cvičitelka jógy II. stupně Jitka Stehlíková.

Přínosná pro budoucí maminky bude jistě na stejném místě i přednáška Anny Mydlílové z Laktační ligy o významu kojení. Světýlka aneb cvičení pro maminky s miminky začne ve 13 hodin. V něm chce Klára Oplištilová předvést ukázky hravého cvičení. Z bohatého programu upozorněme ještě alespoň na křest knihy fejetonů o ženách, dětech a porodech Vlastimila Marka – Každá maminka je Mozart.

Křest je spojen s autogramiádou a jeho začátek v infocentru je avizován na 17.30 hodin. Autor Pavel Váňa, známý fytoterapeut bude ve velké dvoraně hovořit o bylinách, které může žena používat v době po porodu. Maminky se dozví i řadu receptů a postupů, jak si pomoci při komplikacích v těhotenství a jak po něm vylepšit svůj fyzický a duševní stav.