„Zimní pneumatiky jsou povinnou výbavou šoférů od 1. listopadu do 31. března, pokud je náledí, sníh a další podobné nepříznivé podmínky. Pokud nebude mrznout, bude slunečné počasí, tak zimní pneumatiky kontrolovat nebudeme a nejsou nutností,” shodují se dopravní policisté.

Dá se říci, že povinnosti pořizovat si zimní pneumatiky se mohou vyhnout jen sváteční řidiči, kteří za mizerného zimního počasí s autem nevyjíždějí.
Hrozí v těchto dnech pokuty za chybějící zimní pneu?

„Žádné speciální kontroly zimních pneumatik zatím nechystáme. V případě horšího počasí se na kontroly zaměří nehodová skupina. Zápis o zimních pneumatikách se totiž vypisuje do protokolu pro pojišťovnu,“ říká šéf příbramské dopravky Miroslav Ptáček a varuje, že pokud začne sněžit, začnou nezodpovědným šoférům policisté rozdávat pokuty.

A jak to vypadá u pneuservisů? Čekání už nyní zřejmě nebude tak dlouhé, jako před koncem října před dušičkami, kdy řidiči podnikali často i dlouhé cesty na návštěvy hřbitovů.

Takzvané opozdilce by nekonečné fronty u příbramských servisů už čekat nemusely.

„Fronty v posledním týdnu opadly. Pokud tu ale stojí pět aut, je to tak hodina a půl až dvě čekání,“ sdělil v pátek Deníku Milan Kubovec z jednoho příbramského pneuservisu.