Příbramská gymnázia zavalily přihlášky. Dalo se to prý předpokládat, a to nejen proto, že se letos nedělaly přijímací zkoušky. Velký chaos a nepřehledný zmatek přinesla do středních škol také možnost podat si tři přihlášky naráz.
Například Gymnázium Komenského v Příbrami letos přijímá 90 studentů. Další zájemce o studium už prý musí vedení školy odmítat.
„Jsme doslova zavaleni přihláškami. Písemná vyjádření budeme rozesílat až po uzávěrce, která bude 22. dubna. Příjemným překvapením ale pro nás bylo dvaadvacet přihlášených jedničkářů, to nás moc potěšilo,“ říká ředitelka Gymnázia Komenského v Příbrami Iva Kadeřábková.
Celkový počet přihlášených studentů se totiž prý zatím nedá vyčíslit. Zájemci o studium na Gymnáziu Komenského si nejčastěji dávali přihlášku na druhé příbramské gymnázium nebo Obchodní akademii v Příbrami.
„Žáci tedy mohou dostat tři přijetí. Potom i pro ně samotné vznikají problémy. Musí ostatní přijetí odvolat a ve školách se postupně zas místa uvolní,“ popisuje Iva Kadeřábková a dodává, že nejlepší byl systém přijímacích zkoušek, po kterých bylo jasno. Na tom jsou vesměs všechny střední školy a učiliště stejně, a tak ředitelé škol netrpělivě čekají na to, až se situace s přihláškami vyjasní druhým kolem po uzávěrce.
Gymnázium pod Svatou Horou je ve stejné situaci. „Přišlo 99 přihlášek, přijmout můžeme jen 30 uchazečů. Velká většina se bude krýt s ostatními školami, takže do poslední chvíle nebudeme nic vědět,“ podotýká zástupce ředitele Pavel Karnet.