Již to, že se někdo z regionu dostal do výběru české reprezentace, je obrovským úspěchem. Tento úspěch je ještě podtržen tím, že česká reprezentace ve městě Zeulenroda – Triebes vyhrála, což byla pro Jakuba zlatá medaile.

Stříbrnou medaili získal jako člen štafety na 4x100 metrů, kde Jakub běžel poslední úsek, a to přenos hasicího přístroje.

Třetí medaile a určitě největším úspěchem je umístění ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže. Do této soutěže nastupoval Jakub jako vítěz kvalifikace. V základních, čtvrtfinálových i semifinálových rozbězích se mu také dařilo a překonával své osobní rekordy, až došlo na finále. Zde se potkali tři nejlepší. Jakub a dále pak ruský a německý závodník. Finálový rozběh měl rozběhnutý výborně, bohužel při přechodu ze druhého do třetího patra Jakub chyboval a tak si odvezl „pouze“ bronz. Ovšem i přes chvilkové zklamání je to obrovský úspěch.

"Byly to moje první mezinárodní závody, takže jsem určitě spokojený, když jsem si přivezl tři medaile," říká o svém výsledku závodů reprezentant Jakub Čermák.

Jakub se už v roce 2013 probojoval na Mistrovství České republiky jako vítěz Středočeského kraje.