Vedle pokládání věnců k pomníku či prohlídky vybavení hasičů i předvedení jejich dovedností došlo třeba také na seskok parašutistů, ukázky modelů letadel či rychlořezání motorovou pilou. Hudební program nabídl staročeskou besedu, dechovku Litavanka i večerní vystoupení Tros Dicotequos, kdy to na pódiu pořádně rozbalili Vojtěch Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián; plnili vskutku velmi rozmanitá přání posluchačů.

Kraj však připomíná také účast herce Ivana Trojana, a to v souvislosti s fotbalovým kláním na jineckém hřišti, které se stalo rovněž součástí programu ohrazenické slávy. Právě Trojan byl v čele mužstva osobností z Real Top Praha, kde se sportuje převážně na podporu charitativních projektů. A v souvislosti s děním na hřišti kraj zmínil spojení dvou světů: světa umělců a světa úředníků. Soupeři Real Top Praha se totiž stal výběr pracovníků krajského úřadu, prezentovaný jako mužstvo hejtmanky Petry Peckové (STAN); ta také týmu v červeno-modrých dresech, s logem kraje na prsou, přijela fandit.

Jak padaly góly, kdo se na trávníku blýskl a kdo představil spíš prostor pro zlepšení, není úplně podstatné (i když leccos by mohl napovědět fakt, že pražský Real hraje již 17 let). Důležité je, že výtěžek byl určen na podporu dětí s ichtyózou – genetickým onemocněním, v jehož důsledku se kůže podobá spíše vzhledu rybích šupin.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Spolek Ichtyóza na facebooku ocenil, že na šeku, předaném přímo v rámci programu ohrazenické slavnosti, byla vepsána částka 50 tisíc korun – což označuje za nádhernou částku a velkou pomoc. Oceňuje také domluvu na dalším setkání s hejtmankou, kde se bude debatovat, jak by kraj mohl těmto pacientům pomoci.