VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči přispěli dětské léčebně, 
ale i na Svatohorské schody

Příbram – V rámci letošní Šalmaje se konal již pátý ročník Běhu hasičů do Svatohorských schodů, jehož pořadatelem je Sbor dobrovolných hasičů Březové Hory.

13.10.2012
SDÍLEJ:

Tomáš Charván ze Žebráku běžel do Svatohorských schodů letos poprvé.Foto: Lea Enenkelová


Závod spočívá ve vyběhnutí na Svatou Horu, přičemž účastníci musejí zvládnout trať dlouhou 560 metrů a 289 schodů s výškovým rozdílem 80 metrů.

Běhá se ve dvojicích, start je v Dlouhé ulici, cíl na Svaté Hoře.

Poprvé se závodilo v roce 2007 a na startu bylo 17 dvojic, do letošního závodu se přihlásilo 53 dvojic do kategorie hasič a 11 dvojic do kategorie hasička.

„ Účastnili se zástupci z jižních Čech, profesionální hasiči z Tábora, zástupci Plzeňského kraje nebo profesionální hasiči z hlavního města Prahy. Jsem rád, že se i přes velkou účast prosadili, vybojovali vítězství a zopakovali tak to loňské hoši Hochmut a Mora ze Sboru dobrovolných hasičů Starý Rožmitál a na pěkném, leč ne medailovém pátém místě byli kluci z Třebska. U hasiček si vítězství vybojovaly holky ze Sboru dobrovolných hasičů Křešín Krajčová, Kostková," shrnul výsledky letošního běhu člen výboru Sboru dobrovolných hasičů Březové Hory Ladislav Vobejda.

Polovinu startovného ve výši čtyři tisíce korun věnoval Sbor dobrovolných hasičů Březové Hory na vybavení Dětské odborné léčebně v Bukovanech, druhou polovinu ve stejné výši věnovali Nadaci svatohorských schodů.

„Není nám lhostejný havarijní stav schodů, které se chtějí ucházet o zápis do seznamu UNESCO. Letos jsme jako každý rok před závodem dělali brigádu, která spočívá především v úklidu. S představeným Svaté Hory a Nadačního fondu svatohorských schodů páterem Michalčíkem jsme vymysleli plán na spolupráci s dobrovolnými hasiči. První brigáda se bude pravděpodobně konat někdy na jaře. Podle činnosti, množství sil a prostředků, které budou muset být nasazeny, je možné, že oslovíme i jiné sbory v okolí Příbrami. Myslím si, že nikomu není lhostejný stav Svatohorských schodů a že nikdo pomoc neodmítne," dodal Ladislav Vobejda.

Autor: Lea Enenkelová

13.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Viva ztratila v Mladé Boleslavi zdánlivě vyhraný zápas

Spolupráce mezi školou a nemocnicí trvá už téměř desetiletí.
15

Děti předaly finanční dar příbramské nemocnici

Policie radí, jak bezpečně zacházet se zábavní pyrotechnikou

Příbramsko – Konec roku a vánoční čas je tradičně spjatý i se zapalováním svíček a prskavek, či s odpalováním nejrůznější zábavní pyrotechniky. V obou případech je ale potřeba dbát na bezpečnost a dodržovat pravidla správné manipulace. 

Středočeši dostávají nižší penze než Pražané. A pobírají je kratší dobu

Střední Čechy – Být penzistou-mužem v Kladně, v nejbližším okolí metropole nebo i v Mladé Boleslavi může být celkem příjemné. Alespoň z finančního pohledu. Stejně jako být důchodkyně opět poblíž Prahy nebo v Mladé Boleslavi. Naznačují to alespoň nejnovější údaje České správy sociálního zabezpečení o výši průměrných důchodů. 

Čtvrťáci ze Sedlčan si užili svoji velkou podnikatelskou premiéru

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - V rámci výuky finanční gramotnosti v programu Abeceda peněz absolvovali v pondělí 11. prosince prodejní jarmark, na němž se pokusili zúročit své nově nabyté znalosti a prodejem vánočních dekorací, háčkovaných výrobků a svícnů vydělat své první peníze. 

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT