Tuto práci dělají hasiči pravidelně a pomáhají tak městu Příbram v údržbě tohoto areálu. „Tuto akci provádíme v rámci svého organizačního řízení. Po vyčištění nádrže procvičujeme používání motorových a elektrických agregátů. Jedná se například o čerpadla, motorové pily, rozbrus, vyprošťovacího zařízení a elektrocentrál. Zároveň se technika vyčistí a provedou se nezbytné úkony k přípravě na zimní provoz tak, aby byla plně akceschopná a my jsme se mohli na ni stoprocentně spolehnout," sdělil Příbramskému deníku velitel jednotky Jaroslav Tvrdík.

Návrat na základnu se ale neobešel bez problémů.

close HASIČI procvičili i používání motorových a elektrických agregátů. zoom_in „Když se hasiči vraceli na svoji základnu a chtěli doplnit vodu do cisterny z hydrantu u zimního stadionu, na místě vyhrazeném pro doplňování vody a vyznačeném zákazovou značkou parkoval nějaký neukázněný řidič," dodal velitel.

Znemožňoval tak hasičům zastavit přímo u hydrantu. K doplnění bylo zapotřebí více hadic a cisterna stála v silnici a po dobu doplnění blokovala provoz. Zarážející na tom bylo, že přední kola měl postavené na přechodu pro chodce, i když na parkovišti u malé zimní haly bylo míst k parkování dostatek.

„Na závěr nutno dodat, že městská policie konala a už při příjezdu našich hasičů měl tento neukázněný řidič za stěračem předvolání," uzavřel Tvrdík.