Třeba pivo z březnického Pivovaru Herold, které na jaře obdrželo cenu Potravinářský výrobek Středočeského kraje za Polotmavé speciální pivo Herold a Tmavé speciální pivo Herold.

„K nejnovějším oceněním patří cena Pivo České republiky 2013 pro třináctistupňové tmavé speciální pivo Herold Czech Black Lager 13%, které jsme získali 8. června," sdělil Příbramskému deníku sládek březnického Pivovaru Herold František Pinkava. Pivovar vyváží 60 procent své produkce do zahraničí, takže březnické pivo lidé ochutnávají v Řecku, Rusku, na Ukrajině, v Číně, ve Švédsku, na Slovensku a dokonce i ve Finsku.

A kde ochutnají březnické pivo krajané? „V Březnici čepují Herold v café restaurantu Na statku, kde je pivo celoročně. Dále také naše pivo točí i v restauraci na kurtech a na stadionu. U Jehudy teď můžete ochutnat nefiltrovanou dvanáctku," zve nejen pivaře Pinkava. Herold má navíc zastoupení i v Praze a Plzni.

Pivovar Herold také pravidelně pořádá pivní slavnosti, které mají dlouholetou tradici. „Loňský rok jsme slavnosti pořádali za podpory Středočeského kraje a města Březnice. Letos se spojí s otevíráním březnického náměstí 6. července. Typické pivní slavnosti se soutěžemi a programem plánujeme na podzim. V současné době chystáme také nový druh piva, ale vše je zatím ještě v plenkách," prozradil Pinkava.

A jaké pivo doporučuje sládek v tomto tropickém období? „Na zahnání žízně je vhodné výčepní pivo a nealko, na večerní grilování pak tmavé třináctistupňové pivo či Granát," doporučil Pinkava a vzápětí dodal, že cyklisté pak mohou iontový nápoj vyměnit za pšeničné pivo, jehož obliba stále stoupá.

„Navíc prodáváme na vrátnici i pivo nonstop, takže fungujeme i jako taková pivní pohotovost," vtipkuje sládek.