Po tradičním nástupu a zahájení soutěže se začalo bojovat v první disciplíně – běh na 100 metrů s překážkami. V ní se nejvíce dařilo líchovským mužům, kteří opět po roce chtěli bojovat o příčky nejvyšší, druzí skončili muži z Kosovy Hory a třetí Prosenická Lhota.

Další disciplínou byl požární útok, ve kterém se Líchovským také dařilo a jediným týmem, který je byl schopen porazit, bylo družstvo Třebska – loňský účastník krajského kola, a tak Líchovy před závěrečnou disciplínou stály na prahu dalšího úspěchu.

Po sérii neúspěchů z let minulých, kdy vždy v horizontu zhruba 20 let skončili ve stínu výborných Hutí pod Třemšínem, Svatého Pole, posléze Pňovic a naposledy Třebska měli tedy šanci přepsat svou sportovní historii sboru.

V poslední disciplíně 4 krát 100 metrů, která o úspěchu také rozhodovala, ale udrželi Líchovští nervy na uzdě a po pěkném průběhu svého vystoupení dosáhli nejlepšího času (druhé místo v této disciplíně bralo Třebsko a třetí Prosenická Lhota) a také na kýžený titul Okresního přeborníka v roce 2012.

Radost, která se nedá pro některé pamětníky popsat, se rozdávala v této vesničce na Sedlčansku až do ranních hodin. Nechyběl ani ohňostroj, pekelná dávka oslavných přípitků a několik vítězných pokřiků, které provázely tento tým během téměř dvou desítek let. A tak z dřívějšího ,,letos bylo na krajíčku,, se zpívalo ,,letos už jsme na Kraji,, !

Závěrem chci poděkovat všem, kteří o tuto ,,metu,, léta usilovali, za vůli a bojovnost, léta dřiny, času a sportovního nadšení, bez čehož by se tento výsledek podařil jen stěží.

Díky patří hlavně líchovským hasičským ,,legendám,, – hasičům, kteří mladé k tomuto skvělému sportu přivedli, ukázali jim cestu, ze které po dobu bezmála dvaceti let nesešli a dokázali tak, že bojovat se musí až do konce – a vyplatí se to.

Na krajském kole budou příbramský okres reprezentovat Líchovští hasiči ve dnech 23. až 24.června na stadionu v Mladé Boleslavi.

Stanislav Tichý