Radní už nadále nehodlali tolerovat ničení obecního a soukromého majetku a radnice proto podepsala smlouvu s odbornou pořádkovou službou. Státní policie totiž nestačí ohlídat město z důvodu malého počtu lidí na obvodním oddělení, a tak ulice prochází v noci pracovník hlídací agentury. Město se i přes problémy brání založení městské policie kvůli financím.

„Hlídací služba nás přijde měsíčně na zhruba 25 tisíc korun. Městští strážníci by vyšli na pětinásobek,“ odůvodňuje odmítnutí vzniku městské policie starosta Rožmitálu Josef Vondrášek.

Hlídková služba funguje v noci od 22 hodin do rána do šesti. „Službu drží dva lidé se psem a společně prochází městem,“ upřesnil místostarosta Miloslav Maroušek. A jaké možnosti má hlídka, pokud narazí na někoho, kdo dělá nepořádek?

„Je samozřejmě dohoda se státní policií, že ji v takovém případě hlídka zavolá. Pokud jde třeba o hlučnou partu před restaurací, stačí je upozornit na nevhodné chování a až v případě, že neuposlechnou, volají policisty. Většinou si to pak každý rozmyslí. Myslím, si, že to má svůj smysl a že se hlídkování dostane do povědomí lidí a bude větší klid,“ doplnil Maroušek s tím, že s firmou je smlouva sepsaná zatím na několik měsíců. Poté se služba vyhodnotí zváží, zda má pro město přínos a jestli se prodlouží spolupráce.