Co všechno spadá pod Sportovní zařízení města Příbram?

Spravujeme Aquapark se sportovní halou, venkovní bazén, beach volejbalový kurt, zimní stadion, což jsou dvě ledové plochy, k tomu je ubytovací kapacita cca 50 lůžek pro soustředění sportovců. Dále máme na starosti údržbu areálu Nového rybníku, letního kina a víceúčelového hřiště Hlinovky. To vše je třeba udržovat v provozuschopném stavu ke spokojenému a bezpečnému využití sportovišť.

Blíží se letní sezona. Na co hlavně se chcete zaměřit? A co z vašich zařízení můžou lidé nejvíce využívat?

Letní sezona pro nás znamená v prvé řadě provoz venkovního bazénu. Zde si návštěvníci všimnou nově opraveného dětského bazénku. Rád bych návštěvníkům nabídl využití sportovní haly v letních měsících k velmi fyzicky náročnému sportu – badmintonu. Hřiště máme v hale nalajnované síť, míčky a rakety si lze u nás vypůjčit.

Příbramské letní kino má znovu hostit kapely. Jaké by to měly být skupiny a kdy je lidé uslyší?

První kapelou je skupina Čechomor 1. července, 10. srpna bratři Nedvědi s hostem Věrou Martinovou a dvojkoncert skupin Turbo a Keks 24. srpna
Poslední je přislíben koncert Věry Špinarové 28. září.

Proč nemohli lidé do této doby chodit na koncerty do „letňáku"? Co bránilo tomu, aby hudební skupiny vystoupily?

Domnívám se, že hlavním důvodem byly stížnosti občanů na nadměrný hluk při koncertech v nočních hodinách.

Na co se v současné době zaměřujete nejvíce?

Snažíme se v těchto našich zařízeních, která již slouží občanům přes 30 let, snížit energetickou náročnost provozu a zavést další opatření pro úspornější provoz. První úspory již dosahujeme zprovozněním vlastního vrtu na vodu aquaparku. Další významnou úsporu vidíme ve využití bazénové vody do sprch aquaparku a předehřívání studené vody.

Kdy chystáte otevření venkovního bazénu? Proběhly na něm nějaké výraznější úpravy?

Venkovní bazén máme již týden připraven pro návštěvníky, ale s ohledem k počasí zatím vyčkáváme. Nejpravděpodobnější termín otevření se zdá 15. červen, jelikož 16. června zde budou probíhat některé disciplíny Příbramských sportovních her.

Mají SZMP na starosti také stezku pro cyklisty a bruslaře, která by měla vést okolo Nového rybníku až k rybníku Fialák?

Ne.

Chystáte kromě koncertů v letním kině také jiný kulturní program pro obyvatele Příbrami?

Areál letního kina je dost specifický a na jiné akce než jsou představení se moc nehodí, lavice jsou napevno a proto využití je dost omezené.