Na odvalu Ševčinského dolu v areálu hornického muzea na Březových Horách se uskuteční dvě zhruba půlhodinová vystoupení se začátky od 13 a od 15 hodin. Účinkují v nich soubory a osoby zabývající se Living history (oživování historie) se snahou o názorné přibližování života v různých historických obdobích s důrazem na co největší možnou věrnost historickým reáliím.
Návštěvníci mohou využít tohoto svátečního dne v době od 9 do 16 hodin také k prohlídce expozic muzea, včetně jízdy hornickým vláčkem mezi Ševčinským a Vojtěšským dolem, jízdy důlním vláčkem v podzemí Prokopské štoly, fárání výtahem do dolu Anna a prohlídky historického podzemí Wasserlauf nebo jízdy do dolu Drkolnov po skluzavce k velkému vodnímu kolu. Vstup do expozic i na šermířsko-divadelní představení je zdarma.
Také ostatní mimopříbramské pobočky muzea, kterými jsou Památník Vojna u Příbrami, Skanzen Vysoký Chlumec, Muzeum Špýchar Prostřední Lhota a Muzeum zlata Nový Knín, budou otevřeny včetně pondělí 27. října a úterý 28. října v době od 9 do 16 hodin se vstupem zdarma.⋌