Hornický domek připomíná Vánoce v havířské rodině z konce 19. století, a to nejen tradiční výzdobou. V pondělí jej opět po roce otevřelo příbramské hornické muzeum. Vánoční atmosféra tam dýchá v plném proudu a směle nakazí každého, kdo se ještě zuby nehty brání svátečním myšlenkám.

Každým rokem se zde v tomto předvánočním čase scházejí různí řemeslníci, kteří dětem i dospělým ochotně nechají nahlédnout do pečení a zdobení perníčků, paličkování nebo výroby dřevěných figurek. Muzeum připomíná i starou tradici lití olova.

Akce s názvem Vánoce v Hornickém domku a nadílka v Prokopské štole potrvají do 18. prosince vždy od 9 do 15 hodin. Jak se zdá, návštěva příbramského hornického domku se rok od roku stává oblíbenější hlavně u škol a školek nejen z Příbramska. Neohlášené skupiny mají letos ve všední dny trochu smůlu. Všechny otevírací hodiny už jsou dopředu zamluveny.

Kromě Hornického domku se otevírá i Prokopská štola, kde na děti čekají soutěžní úkoly, poznávání historického podzemí a hornických zvyků. Vstupné na každou z akcí je 10 korun, hromadné návštěvy je nutné předem objednat.