„Akce je určena především firmám, které v současné době poptávají pracovníky z různých oborů (strojírenství, gastronomie, sociální služby, logistika, autodoprava, administrativa a další). Zúčastnit se mohou i střední školy z regionu, které mají zájem oslovit uchazeče a případně nabídnout vzdělávací kurzy," informuje Irena Karpíšková, ředitelka příbramské hospodářské komory.

Na místě proběhnou pracovní pohovory, které provedou personalisté firem. Uchazeči o práci v konkrétní firmě mohou zjistit požadavky na profesi a poradit se, zda mají šanci práci ve firmě získat. Účast na akci bude zpoplatněna – firmy s počtem zaměstnanců do 250 – cena 800 Kč+DPH, firmy s počtem zaměstnanců nad 250 – cena 2000 Kč + DPH. „Poplatek zahrnuje příspěvek na pronájem prostor a na občerstvení, které bude pro zaměstnavatele připraveno.

Každá firma bude mít připraven svůj prostor, kde můžou probíhat personální pohovory se zájemci o práci ve firmě. Při zahájení akce budou krátké prezentace firem, kde bude zmíněna nabídka pracovních pozic," upřesnila Karpíšková. Burza je podpořena Úřadem práce ČR, který bude spolupracovat při propagaci akce mezi osobami registrovanými na Úřadu práce a také zajistí informování zájemců o práci přímo na místě.