Další zdroje evropských peněz by měly posloužit i k revitalizaci sportovního areálu pod Svatou Horou, který není dlouhou dobu příliš udržovaný a jehož modernizace je už dlouhou dobu předmětem diskuzí.

„Rada města schválila podání žádosti do regionálního operačního programu na projekt revitalizace sportovního hřiště pod Svatou Horou. Jedná se o venkovní areál. V minulosti se zde už připravovala rekonstrukce za desítky milionů korun. V současnosti ale nabízená možnost dotací vymezuje strop sedm milionů korun. Museli jsme proto projekt výrazně upravit,“ uvedl starosta Příbrami Josef Řihák.

Rekonstrukce by měla vyjít zhruba na jedenáct milionů korun. V případě přidělení sedmimilionové dotace z evropských peněz bude zbytek, tedy čtyři miliony korun, doplácet město ze svého.

„V současnosti neexistuje program, který by umožňoval v tomto případě žádat o větší dotace, například o čtyřicet milionů korun, které bychom na původní projekt potřebovali. Proto jsme museli řadu věcí vyškrtat a brát to, co je,“ doplnil Josef Řihák.

Nevyhovující sportoviště pod Svatou Horou, které se skládá ze zatravněného hřiště, běžeckého oválu či pískového doskočiště, mělo podle původního projektu spolknout v rámci modernizace čtyřicet milionů korun. Po přeměně mělo vzniknout až pět menších hřišť s dalšími atletickými sportovišti a novou budovou, které by dohromady vytvářely takový atletický stadion.

Po nutných škrtech by se měla na místě objevit tři hřiště s asfaltovým povrchem. Sportoviště bude po přestavbě sloužit všem lidem, nemělo by být využíváno pouze školami.

„Kdyby tam bylo hřiště s umělou trávou a ovál s gumovým povrchem jako mají na příbramském gymnáziu, tak by se mi to hodně líbilo. Takové hřiště by ale asi nebylo zadarmo. S tím vyšlapaným hřištěm s travnatými drny, které tam je teď, by se ale každopádně mělo něco udělat,“ komentoval záměr radnice Filip Jánský z Příbrami, který chodí pravidelně pod Svatou Horu hrát s kamarády fotbal.