Dnes z mohutné původně třípatrové kamenné tvrze zůstaly pouze zbytky obvodového zdiva paláce do výše prvního patra. Část tvrziště a zřícenin obytné budovy vzala za své v roce 1875 při stavbě železnice Zdice - Protivín, která vede v těsné blízkosti ruiny na jižní straně.

Doslova co by kamenem dohodil od železniční trati je možné spatřit torzo hranolové věže a dobře viditelné je i bývalé ohrazené území tohoto hrádku.
V současném areálu nalezneme ještě příkopy a valy nebo zbytky věže s dochovanou konzolou krbu.

Po případných dalších objektech či hospodářském zázemí nezůstaly žádné stopy. Zřícenina stojí necelého půl kilometru od vísky Dobrá Voda. Přímo k ruinám nevede žádná turistická stezka, ale silnice, která prochází Dobrou Vodou, je zároveň cyklostezkou. Za železniční tratí v Dobré Vodě směrem od Březnice je po pravé straně polní cesta. Když z cyklostezky odbočíte, dostanete se přímo ke zřícenině.

Přesto, že Hrochův Hrádek neleží v žádných bohem zapomenutých končinách, je kolem kousek moc hezké přírody. To vše ještě podtrhuje v blízkosti tekoucí říčka Skalice.

Dobře občerstvit se můžete v nedaleké Březnici.

Hrochův Hrádek byl postaven na místě bývalého hradiště, které zde podle nálezů mohlo být v 10. - 13. století. S největší pravděpodobností můžeme Hrochův Hrádek považovat za představitele věžové tvrze. Stávala na vyvýšené planině na východním okraji údolí, jímž od Březnice protéká říčka Vlčava k Mirovicům. Tímto údolím vedla od pradávna velmi důležitá obchodní stezka od Mirovic na Březnici a dále na Příbram. Blízkost knížecího raně středověkého hradu Bozně a vsi Stražiště na protějším svahu vyvolává dohad, zda i tvrz Hrochův hrádek neměla převážně strážní funkci. Ve 13. století na hrádku sídlil vladyka Hroch, po němž byl pojmenován. Neznámo kdy získal statek Bohuslav z Němčic, který jej prodal Joštovi z Pruku, hejtmanovi na Třeboni a poté i na Zvíkově. První písemná zpráva o tvrzi je z roku 1543, kdy Zdeslav Ojíř z Očedělic prodal Václavu Bechyňovi z Lažan tvrz Hrochův Hrádek s dvorem a ves Nestrašovice. Když se o několik desítek let později dělili jeho čtyři synové o majetek, převzal Hrochův hrádek Jiří. Po jeho smrti koncem 16. století jeho syn Václav prodal ves Nestrašovice Přibíku Bukovanskému z Bukovan. Tvrz byla při prodeji již zřejmě pustá. Někdy se datuje, že již v roce 1475 je hrádek připomínán jako pustý.