Dům, kterému Příbramáci neřeknou jinak než „dům hrůzy“, obývali především neplatiči a nepřizpůsobiví občané. Byty III. kategorie v „domě hrůzy“ nemají vlastní samostatné sociální zařízení a často ani topení.
 
Architektonicky cenný, ale velmi zdevastovaný objekt z roku 1923 se radnice několik let snažila prodat. Nejprve jej nabízela za 5,5 milionu korun. Vzhledem ke špatnému stavu domu, k povinnosti kupce obstarat nájemníkům domu náhradní ubytování, ale i ke komplikaci s budoucí rekonstrukcí, při které by bylo nutné zachovat původní průčelí domu, o dům nebyl zájem. Samotná radnice na opravu domu neměla peníze. Podle odhadů by přišla až na dvacet milionů korun.
 
Stav budovy se ještě zhoršil, když začátkem roku 2005 vyhořel. Plameny vyšlehly z bytu, který obývala matka se synem. Žena se nadýchala zplodin a musela být převezena do nemocnice. Nad bytem prohořely stropy a oheň zasáhl také střešní konstrukci. Následná oprava střechy byla už jen provizorní. V prosinci 2005 tam pak v jednom z bytů umrzla příbramská figurka Karel Šulc přezdívaný jako Hurvajs se svou matkou Amélií.
 
Dům se radnici podařilo prodat až vloni. Cenu snížila z 5,5 milionu na tři miliony korun. Několik nájemníků dům před rekonstrukcí ještě stále obývá.