Na prvenství dosáhla příbramská skupina Cirkus Hulata, která hraje většinou písně ze staré Prahy a nejen tím baví své posluchače.

Na otázky Deníku odpovídal kytarista Cirku Hulata Petr Pečenka.

Co říkáte na vítězství v anketě?

Jsem překvapen přízní veřejnosti. Je vidět, že i tento druh muziky našel v Příbrami své příznivce.

Myslíte si, že prvenství přinese kapele nějaké další možnosti?

V každém případě si myslím, že ocenění v této soutěži přinese zviditelnění kapely, a podpoří zájem veřejnosti o tento druh muziky. Lidové písně jsou všeobecně známější, ale staropražské hraje jen několik kapel a je dobře, aby neupadly v zapomnění.

Už jste se jako kapela nějaké hudební ankety nebo soutěže zúčastnili?

Přímo soutěže ne, ale hráli jsme dvakrát na přehlídce Příbramský Huntík.

Mohl byste vysvětlit čtenářům neobvyklý název skupiny?

Jestli nás někdo viděl vystupovat, snadno pochopí první část názvu, tedy Cirkus a Hulata údajně býval vyhlášený staropražský řezník. Protože máme všichni rádi uzeniny a maso, musí se nám to odrážet i v názvu souboru.

Traduje se, že všichni členové Hulaty mají rádi také pivo.

Nejen pivo. Je pravda, že při intenzivním zpěvu se hrdlo musí zavlažovat a protože zpíváme opravdu intenzivně, zavlažujeme jak se sluší a patří. Samozřejmě ve vší přiměřeností a v počestnosti.

Kde by vás fandové mohli slyšet? Vystupujete někde pravidelně?

Občas přijmeme pozvání na nějakou charitativní akci, ale jinak si chodíme pro zábavu a potěšení lidí zahrát jednou za měsíc ve čtvrtek do hospody k Žabákovi a jednou za měsíc v pátek do hospody Grilbar na Oboře. Také hrajeme na svatbách, lidových veselicích, pochopitelně zabijačkách a jiných akcích. Veškerou činnost najdou lidé na našich webových stránkách www.cirkushulata.cz

Hrajete také vlastní tvorbu?

Momentálně na tom aktivně děláme. S texty nám pomáhá náš dobrý kamarád a týkají se pochopitelně událostí staré Prahy. Například příběhů ze Starých pověstí Českých nebo různých zajímavých staropražských postav. Hudbu si děláme také sami. Už brzy některé z nich představíme veřejnosti.

Jaký byl váš největší hudební zážitek?

Předpokládám, že myslíte s kapelou Cirkus Hulata. Tak zatím nejvydařenější akce bylo vystoupení kapely v pivovarské hospodě U Šembrylů v Českých Budějovicích. Naše produkce trvala deset hodin za aktivní účasti plně obsazené hospody. Pravda je, že jsme následně měli všichni hlasové problémy, ale za ten zážitek to stálo.

Mohl byste čtenářům přiblížit nějakou zajímavou událost ze života kapely?

Počátkem srpna jsme měli dvoudenní výjezdní soustředění na chalupě našeho houslisty Karla Eliáše ve Vimperku. Následně jsme absolvovali cestu úzkokolejkou z Jindřichova Hradce do srdce České Kanady. Úžasné bylo hraní ve vlaku za jízdy i na peróně při zastávkách parního vlaku, za výrazného ohlasu ostatních cestujících.

Zatím nemáte vydanou žádnou desku, plánujete do budoucna, že byste něco nahráli?

Vzhledem k tomu, že nás poslední dobou lidé bombardují otázkami, zda máme nějaké nahrávky, rozhodli jsme se, že přece jenom půjdeme do studia a nějaké písně si necháme nahrát.

Blíží se Vánoce. Jak si představujete vánoční dárek pro kapelu?

Pokud mohu mluvit za všechny členy kapely, tak vůbec by nebyl špatný například kufr plný uzenin a soudek píva.